try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Kadin

Eee...Anasını Satan Kızını da Açar...

Eee… Anasını Satan Kızını da Açar…

Oktay Ekşi katıldığı bir televizyon programında “ kimin açık kimi kapalı olduğu ile bir derdimiz yok ama başı örtülü kapalı o kadar güzel bayanı gördükçe neden bu güzelliği göstermiyorlar” dedi…

.

Bu ne şimdi Allah aşkına?

Bu ne kepazelik…

.

Her şeyden önce bir kadın olarak bu söylem onur kırıcı gurur kırıcı ve kadınları aşağılayıcıdır. Ne yani adama bakın yahu, adam kadınların güzelliklerini göremiyor diye kapalı olmalarına üzülüyor.

.

Güzellik Yarışmalarının Amacı Kadını Yüceltmek mi Yoksa Alçatmak mıdır..

Bütün dünyada olduğu gibi Müslüman olan ülkemizde dahi gelenekselleşen güzellik yarışmaları kadını aşağılamak mı yoksa değer vermek midir.Kadına değer vermektir diyenlerin iddiaları sadece ona kazandıracağı şöhreti parayı ve kariyeri odaklı düşünüldüğün içindir.Ama güzellik yarışmalarına vicdan iman din ve ahlak açısından bakanlar için ise bu yarışmalar; kadını aşağılamak onu küçültmek bedenini sömürmek cazibesini paralamak güzelliğini düşürmekten ibarettir.

Kadının Çalışması Hakkında Yapılmış Müthiş Yorumlar

AŞAĞIDA BİR SİTEDE TEVAFUKEN GÖRDÜĞÜM BİR YAZININ ALTINA YAZILMIŞ YORUMLAR VAR.HEPSİNİ OKUMADIM AMA,ÖZELLİKLE ZUHAL HANIM SİZ KİMSİNİZ BİLMİYORUM AMA SİZİNLE TANIŞIP,SİZİ TEBRİK ETMEK İSTİYORUM.TAM BENİM KAFAMDASINIZ,BENİM YAZAMADIKLARIMI YAZMIŞSINIZ,TEŞEKKÜR EDİYORUM.KUSURA BAKMAYIN YORUMLAR,TARTIŞMA ÇOK VERİMLİ OLMUŞ,O YÜZDEN BU SİTEYEDE YAPIŞTIRIYORUM,BU SİTE ÜYELERİ DE OKUSUNLAR
-------------------------------------------------------------------------------------------

zuhal diyor ki:
15 Eylül 2012, 21:57

Bazı Ev Hanımlarımız

Bitakım kişiler şöyle demiş;(kadın okuyup napacak?okuyan ne kazanmış,okumayan ne kaybetmiş?kadına sadece dini ilimler farzdır....)

Okumayan ne kaybetmiş efendim öyle mi?
Geçen dışarı çıkmıştım,iki tane ev hanımı,kendi aralarında tanışmışlar sohbet ediyorlardı.iş memlekete geldi,birbirlerine memleketlerini soruyorlar;
-nerelisiniz?
Şuralıyım.ya siz?
-trabzonluyum.
Ha Akdenizlisiniz yani........!(?)!(?)

Tok Evin Aç Kedisi

"Kocanız sizi aldatıyor."
"Siz kimsiniz,ne söylediğinizin farkında mısınız?"
"Ben kocanızın sizi aldattığı kadının,Seçil'in nişanlısıydım,Kocanız aramıza girmeseydi,belki şimdi evlenmiş olacaktık.Sizi uyarmak istedim,haberiniz olsun,kocanıza sahip çıkın."
"Size inanmıyorum.Kocam beni aldatmaz.Niyetiniz ne bilmiyorum ama Fuat'ın düşmanı olduğunuz kesin.Beni bir daha rahatsız etmeyin."

Hayat Müşterek....(!) mi acaba

Sual: Günümüzde (Hayat müşterektir) denilerek, kadına zulmediliyor. En ağır, en adi işlerde bile çalıştırılıyor. İslamiyet’te kadın ev içinde ve dışında çalışmak, para kazanmak zorunda mıdır? Dinimizde kadın hakları hususunda bilgi verir misiniz?
CEVAP
İslamiyet’ten önce kadının hiç değeri yoktu. Araplar, kız çocuklarını diri diri gömüyorlardı. Kâbe etrafında bile kadınlar çıplak dolaşırlardı. Müslümanlık gelince bu kötü âdetler son bulmuştur.

Kadın erkeğin neyi olur?

YAZININ BAŞLIĞINDAKİ SORUYA:_ÖMÜR TÖRPÜSÜ_ŞEKLİNDE CEVAP VEREN ERKEKLERLE İLGİLENMİYORUMMMM

Modernizm kapitalizmle kol kola girerek tanrısı insan olacak eşya egemen bir dünya yaratmıştır. Bu dünyada her şey materyal ve her bir şey kapitaldir. Kadın da ‘bir dilime katık’ edilmiştir.

Eğri bir cetvelle doğru bir çizgi çizmeye kalkanlar bu başarısızlıklarını gizleyebilmek için herkesin eğri dediğine doğru deme inadı geliştirirler.

Taşları duygusuz ama eşleri âşık kılan Allah’tır.

Evinde ebediyen sevmek ve sevilmek isteyen, önce sevginin Şefkatli Sahibi’nin ahlakını sevsin.
Ağaçları tek ve insanı çift yaratan Allah’tır. Taşları duygusuz ama eşleri âşık kılan Allah’tır.
“İffetsiz şehvet insanı şu hayvanın haline düşürür: Köyümüzde pis huylarından ve hırslı tavırlarından tiksindiğimiz için sahiplenmediğimiz bir köpekle arada sırada ava çıkardık. Hayvan başkasının elinde bir ekmek görse, elindeki yiyeceği bırakıp ona kuyruk sallar; bıldırcın avında gezinirken insan pisliğine rastlasa, bir ağız dolusu kapıp giderdi.

Çok Mutsuzum Ve İçimdeki Boşlukta Kayboluyorum..

Dertli Bir Sual: Ben yönümü bulamıyorum..içi bomboş bir dünyanın içerisine gibiyim..Kuran ögrendim hergün okuyorum ,namaz kılıyorum ama çok mutsuzum içimdeki boşlukta kayboluyorum ..gönderen./black_rose..DENİZ.
************************************************************

EVLENMEK Mİ.....UZAK KALSIN!

her geçen gün insanların yaptıklarını,söylediği şeyleri gördükçe,bu hayattan korkuyorum.sitenizde envai çeşit yazı var.yok kadın şöyledir kadın böyledir,kadın ucuz değildir.boşversenize arkadaşım erkek,evli bile olsa,canının istediğine karım diyor....

Allah’ım Beni Kraliçe Yap...!

Kadını aşağılama,şoyma,cazibesiyle değer buldurma,sömürme,haya ve ahlakını alçatma,iffet ve edebini parçalama ve pis heveslere meze yapma,çirkin gönüllere eğlence yapma hareketi ve eylemi olan Miss Model The Of Turkey adlı güzellik yarışmasında finale kalan bayanlar sanki katıldıkları yarışma Allah katında meşru ,helal ve doğru ve izzetli bir hareket tavrı edasıyla İstanbulun büyük sultanı peygamberin sahabisi ve Allahın sevgili kullarından olan Eyup Sultan Hazretlerinin kabrine giderek dua etmişler ve isteklerde bulunmuşlar..Eyup Sultan vasıtasıyla Allaha dua eden bayanlar ‘Allahım beni krali

Hanımlık ve Annelik

Kadının kulluktan sonra en önemli vazifesi nedir?

Hanımlık ve annelik...

Bunu nereden mi biliyoruz? Şu hadîs-i şerîften:

"Rahmet Peygamberimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- bir gün ashâbına:

"-Size cennetlik kadınların kimler olduğunu haber vereyim mi?" buyurdu. Ashab-ı Kirâm:

"-Buyurun, haber verin, ey Allâh'ın Rasûlü!.." dediler.

Peygamber Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- bu saâdeti hak eden kadınları şöyle tanıttı:

Sevilmek isteriz...

SEVİLMEK İSTERİZ

Kadınlar kendileri için,
erkekler ise eserleriyle sevilmek isterler.”
Milaine Garaudy

Sevilmek isteriz, karşılıksız… Hizmetimiz, güzelliğimiz, zenginliğimiz için değil, öylesine sevilmek isteriz. Belki biraz da güzelliğimiz için… Onu da kısmen kendimizden ayrı görmediğimizden... Bu sevgiyle büyür, olgunlaşır ve severiz. Bu sevgi o kadar büyür ki, bütün yaşayanları kapsayıverir. Hazret-i Fâtıma misali, duâmızı ümmete hasrederiz.

onlar öyle kadınlar dıki…rablerinin hatırı için sevgiyinin yoluna mallarını ömürlerini canlarını verdiler ..

onlar öyle kadındındılar..biz aşkı sevmeyi vefayı şevkati sadakati onlardan öğrendik..

hz.züleyha ..mısırın en güzel en varlıklı hanımlarındandı.zenginliğive güzelliği dillere destan vakur duruşu gururlu oluşu herkezi imrendirecek kadar saltanatı olan bir hanım idi.

bir emri ile insanlar önünde diz çöker emrine amende olmak için birbirleri ile yarışırlardı..

bir gün aziz köle bir cocuk getirdiğinde züleyha nerden bilecekti ömrünü güzelliğini servetini bu cocuğa harcayacak….itilecek kakılacak alay edilecek..hor görülecek..

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?:
İçeriği paylaş