try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Gençlik

Bir genc kizin pismanligi.. Ibretlik hikaye..

2 sene önce çok sevdim ve kandırıldım.Evlenmeyi düşünüyordu benle, daha doğrusu beni oyalıyormuş.
Hep bana yakınlaşmaya çalışıyordu, bende mutasıp bir aileden geldiğim içn reddediyordum.
Sadece bir yerlerde buluşup bir şeyler içiyorduk.
Her defasında evleneceğimizden bahsediyordu. Ama sadece bahsediyordu.
Ne ailesiyle tanıştırıyor, nede benim ailemle tanışıyordu.
Hep bir bahanesi vardı.
İşe yeni girdim, konumum sağlamlaşsın öyle...
Babanem rahatsızlandı, iyileşsin öyle...
Kardeşim evleniyor, hele bi evlensin öyle...
Hiç bir şey bulamadı mı, daha zamanı var, bekle...

yalnızlık

Yaşamak mı zor,yaşlanmak mı tek gaye ? hayata yani; gerçeklere sıkı sıkı sarılmak mı imkansız olay? gerçekler bilinmez belki yüreklerdeki delhizler hep aynı:ÖZLEM VE KEDER...

Gençliğin İçine Düştüğü Korkunç Ahlaksızlık Girdabı

Bursa da kameralara üç beş tane kız ve erkek öğrencinin görüntüleri takıldı.Sur diplerinde mukaddesatı ,memleketi ,dini ,ideali için şehit olan ve orada surların dibinde yatan şehitlerin üzerinde öğrencilerin esrar ve alkol almaları gençliğin içine sürüklendiği gerçeği acı tabloyu gösteriyor.Şehit surlarının dibinde dedelerinin kanıyla canıyla koruyup kolladığı surları alkol ile esrar ile kirleten bu gençlerin bu hale gelmesi ideolojik sistemin ve sistemin yüzündendir.Maelesef bu tablo sadece bu şehrin değil bütün şehirlerin kasabaların halidir.

İnsanların Şeytana Uydum Mazereti

Sırrı imtihan gereği olarak insanın terakiyatı maneviyesinin zenbereği, büyük hayırların ortaya çıkmasının medari sebebi, insandaki elmas cevherlerle kömür olan cevherlerin ayrılması ve ali ruhlar ile alçak ruhların ayrışması için yaratılan şeytan, insanın cenneti kazanmasına da vesile olabilir. Cehenneme gitmesine de vesile olabilir.

Evlenmeyi düşünen kişi, Evlenirken Eşini nasıl seçmelidir?

Bu mesele iki taraflıdır, yani aynı husus kadın için de söz konusudur. Evlenecek kız da, evlenme niyetinde olduğu erkeğe birisini göndererek, aradığı özellikler neyse onu öğrenebilir.

ANNE VE BABALAR ÇOCUKLARININ DİN VE AHLAKINA NE ZAMAN SAHİP ÇIKACAK

Sokaklardaki çocukların ve gençlerin yaşayış, tavır, giyim hareketlerine bakılınca islamdan ve imandan pek haberleri olmadığı daha çok havayi, dünyevi ve batı tarzı bir hayatı benimsedikleri görülecektir. Ailelerinin İslami değerleri emir ve yasakları onlara tatbik etmediği için o gençlerin İslami bir hayat çizgisinden yaşamak yerine çağdaş denilen hayat tarzını benimsedikleri, medeni denilen bir yaşam tarzını önemsedikleri görülecektir.

HZ YUSUF GÜZELLİĞİ ŞİMDİKİ GENÇLİĞİN FİTNESİ ....

Kuranda geçen kıssaların en güzeli Yusuf (asm) nin kıssasıdır. Kıssaların en güzeli manasına gelen ahsanül kassas , Yusuf aleyhissalamın çileli hayatını ve sonunda bulduğu saadeti anlatır.Bu kıssanın her asra bakan hikmetleri ve hissesi olduğu gibi zamanımıza da bakan çok hikmetleri vardır.Bu hikmetlerden bir kaçını beyan edeceğiz.

Gençlik Damarı !

Risale-i Nur Mizanlarından Onüçüncü Söz'ün İkinci Makamının Haşiyesidir

Gençlik Kattiyen Gidecek !

Birkaç bîçare gençlere verilen bir tenbih, bir ders, bir ihtardır

Bir gün yanıma parlak birkaç genç geldiler. Hayat ve gençlik ve hevesat cihetinden gelen tehlikelerden sakınmak için tesirli bir ihtar almak isteyen bu gençlere, ben de eskiden Risale-i Nur'dan meded isteyen gençlere dediğim gibi dedim ki:

Avrupa'da Genç Olmak

Elli yıl önce başlamıştı Avrupa serüvenimiz.Hesapta para kazanıp dönmek vardı ama olmadı.Gelirken yapılan planlar tutmamış,insanımız geç de olsa kabullenmişti durumu.

Durum kabullenilmişti ama bir nesil de eğitimsiz kalmıştı.Burda kalmak gibi bir niyeti olmayan insanımız,çocuklarının eğitimine de pek önem vermemişti.Aslına bakılırsa verememişti.Şartlar müsait değildi.Öte yandan dil bilmemeleri,çocuklarına yeterince destek olmalarına bir set çekmişti.

Gençlerde cinsi sapıklıklar ve tedavisi

İnsanın, yaratılış nizamına hâkim olan tabii kanunların dışına çıkması sapıklık diye adlandırılıyor. Hayır, kemal ve beşer neslinin bekası cihetinden, Allah’ın insan vücuduna emanet olarak yerleştirdiği cinsi içgüdü, su istifade ve tecavüz konumunda yer alabilir. Kendini hoşnut etmek ve kam olmak, ruh ve cismi zayıf düşüren bir nevi sapıklıktır ve bu tür şehvetlilik insan tabiatına aykırıdır. Genç de bu uğursuz âdetin meydana gelmesi, güç ve iradesini her şeyden daha fazla zayıflatacak ve şahsiyetini yok edecektir.

Şehit Askerin Annesine Son Şiiri

Metin olda dik tut başını Anne,
Gel; öp... kokla... mezar taşımı Anne,
Akıtma gözünden yaşını Anne!

Olsada bu dünyada gönlün ezik,
Eğilme kimseye tut başını dik!
Bu duygular bize tanıdık bildik,
Akıtma gözünden yaşını Anne!

Ölüm vaktin gelsin kavuşacağız,
Albayrak altında buluşacağız...
Mahşerde birleşip sarılacağız,
Akıtma gözünden yaşını Anne!

Bitmedi soysuzlar ona yanarım,
Dökülen bunca masum kana, yanarım.
Öldüğüme değil sana yanarım,
Akıtma gözünden yaşını Anne!

rap müzik ve islam

Herkese iyi bir hayat dileyerek başlamak istiyorum ve herkes gerçek yaşamda yaşasın. Bu sitede birçok yorum okudum ve üye olmaya karar verdim. Sorularımın cevaplarını burda bulabilirim sanıyorum. Ben rap müzikle uğraşıyorum ve dinle aram iyidir. Fakat dışarıdan rap müzikle uğraşanların daha faklı gözüktüğünü farkediyorum. Uzun zamandır bunları konuşmak için birilerini arıyordum.

Gençliğin İntihar Koşusu

Birçok Türk aydın, düşünür ve yazar gençliğin içinde bulunduğu durumu, bu durumun getireceği sonuçları ve bu sonuçların olmasına neden olacak faktörlere karsı alınması gereken önlemleri gazetelerde, televizyonlarda ve kitaplarında ifade ediyorlar. Onların ifadelerinin, düşüncelerinin ve çözüm için yaptıkları önerilerin yanında benim yazacaklarım pek bir anlam ifade edemez ama yinede gençliğin sürüklendiği yada daha doğru bir ifadeyle sürüklenmeye çalışıldığı ucunda ne olduğunu kestiremediğimiz karanlık yolda tehlikeyi bizzat yaşayan bir üniversite öğrencisi olarak bende düşüncelerimi aktarma gereksinimi duydum.

Şu anda gençlik hem fiziki görünüş hem de kişilik olarak, iyi terbiyeyle yetişmiş ve eskiden Türk gençliğinin yaşantısını bilen kişiler tarafından “ bu gençlik nereye gidiyor” denilecek bir halde.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?:
İçeriği paylaş