try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Ömer Baldık

1973 Kayseri doğumlu olan Ömer Baldık, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu. 97 yılından beri devlete ait çeşitli ilköğretim okullarında rehber öğretmen olarak görev yapmaktadır.

Yazı hayatına ise üniversite yıllarında çevirmen olarak başladı. İsveç’in bilge düşünürü Tage Lindbom’un “Başaklar ve Ayrık Otları” ile “Demokrasi Miti” kitaplarını Türkçe’ye kazandırdı. Ardından Antony Giddens “İleri Toplumların Sınıf Yapısı,” Kemal Karpat “Osmanlı ve Dünya” (çeviri heyeti ile birlikte) John Esposito “İslam Tehdidi Efsanesi” (Talip Küçükcan ve Erol Köse ile birlikte), Abdülhakim Murad “Postmodern Dünyada Kıbleyi Bulmak” (Muhammed Şeviker ile birlikte) eserlerini tercüme etti.

Ayrıca bazı kitapların yayına hazırlanmasına katkıda bulundu: 4. Abant Platformu “Çoğulculuk ve Toplumsal Uzlaşma,” “Dünyada Din-Devlet İlişkileri-Ülkeler arası karşılaştırmalar” (Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Yayınları)

Telif yazılarına ise Metin Karabaşoğlu’nun teşvikiyle Zafer Dergisi’nde başladı. 2000 yılından itibaren giderek daha düzenli biçimde yazmaya başladı. Eğitimle ilgili makaleleri, 2005-06 yıllarında Eğitimbilim dergisinde yayınlandı. Ağırlıklı olarak yazılarını eğitim, psikoloji ve dini bir bakış açısıyla ve yine bu konular üzerine kaleme aldı.

2003 yılında Timaş Yayınları’na ”Dinimi Öğreniyorum Seti” (Çiğdem Özmen ve Kadriye Baldık ile birlikte) hazırladı. ”Beni Kimin Yarattığını Biliyorum” “Kitabımın Kur’an Olduğunu Biliyorum” ”Peygamberimin Kim Olduğunu Biliyorum” “Allah’ın Güzel İsimlerini Biliyorum.”

2004 yılında yine Timaş Yayınları’na “Ansiklopedik Eğitim ve Psikoloji Rehberi“ni hazırladı. Anne-babalara ve eğitimcilere yönelik olarak hazırlanan bu kitapta, okulda, evde ve işyerinde karşılaşılabilecek pek çok eğitim ve psikoloji sorununu çözümleriyle birlikte ele aldı.

2005 yılında Zafer Dergisi’nde çıkan yazılarından oluşan “İçimde Bir Göçebe Var” adlı kitabı yayınlandı. Bu kitapta dünyayı kavramaya çalışan genç ve taze beyinlere bir ufuk sunmaya çalıştı: “Türk olmak nedir?” “Asrı Saadet nerede?” “Şehirde nasıl bir varoluş biçimi amaçlamalıyız?” “Akılcılık bir hastalık mıdır?” “Mükemmeliyetçiliğin kökeni nedir?” “Milliyet ve din özünde dost mu, düşman mı?” “Yahudiler sahiden kimdir, nasıl bir ruh haline sahiptir?”

Ömer Baldık, 2006 Haziran ayından itibaren Zafer Dergisi’nin editörlük görevini yürütmektedir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: