try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Feyz Dergisi

ONBEŞİNCİ YILA GİRERKEN…

Türkiye genelinde aylik yayin yapan fikir, kültür, aktüalite içerikli dergimiz Feyz, Allah'in (cc) izniyle okurlariyla gönül birligi içinde onbesinci yilina ulasmistir. Ilim, fikir, ahlak ve gönül adami Senel Ilhan Bey'in degerli gayretleriyle yayin hayatina atilan ve büyük bir azimle, sevdayla, askla yoluna devam eden dergimiz 1991 yilinda yayin hayatina baslamis ve o günden bu güne kesintisiz olarak her ay okuyuculariyla bulusmaktadir. Her derginin oldugu gibi Feyz Dergisi de kendine has özellikleri ile öne çikmis ve bir çok ilklere imza atmistir.

Fikren, ilmen, kalben gayet zengin olan Ehl-i sünnet hassasiyetinden zerre kadar taviz vermeyen dergimiz, Türkiye'de tasavvufun daha iyi anlasilmasinda, yayginlaslamasinda ve genis kitlelere anlatilmasinda öncü olmustur. Tüm bunlari yaparken en önemli itici gücümüz milletimizin sinesinde olan iman ve Islam ruhunun, deger hassasiyetlerinin hiç solmayacagina ve durmaksizin gelisecegine olan inancimizdir. Aktarilan güzelliklerin gönüllerde gül bahçesine döndügünü görmek bizlerin hakliligini göstermeye yeter diye düsünüyoruz.

Feyz, özellikle ülkemizin en güzide degerleri olan ve önde gelen kültürel ve manevi dinamikleriyle sik sik röportajlar yaparak, her daim bu millete faydali ilim ve gönül ehlinin toplumla bulusmalarini saglamistir. Bunu yaparken toplumdan aldigi pozitif tepki, bu alanda yapilan hizmetin gerekliligini ve bir deger üretimi içinde oldugumuzu gösterir düzeydedir. Feyz, insanimizin ölçü anlaminda ihtiyaç duydugu konulari sürekli isleyerek, hiçbir yerde yazilmayan kendine has orijinal fikirleriyle, ilim dünyasinda takip edilen ve okunan bir dergi olmustur. Yani Feyz; Islami ölçüler, insan psikolojisi, maneviyat, Allah (c.c) kul iliskisi, insanin iç dünyasi ve kendisiyle barisik olmasi, günah psikolojisi, cinsellik, kendini ve nefsini tanima, itikadi ölçüler gibi yüzlerce alanda, insanimiza Islam'in gerçek ölçülerini aktarmistir. Islam Hobi Degildir, Tabular ve Islam, Insan Amacinin Kuludur, Imanina Inanmak isimli eserlerimiz bu güzellikleri aktarmak amaciyla üretken bir ruhun yansimasi olarak yayinlanmistir.

Feyz dergisi Ehl-i Beyt konusuna baslibasina önem ve deger veren bir dergi olmustur. Bu alanda da insanimiz bilgilendirilmis, konunun önemi ve hassasiyeti sik sik islenmis, bu konunun gerçek ölçüleri zihinsel ve ruhi dünyamiza ait güncel ihtiyaçlarimizi kusatacak ve degerlendirecek biçimde her kesimin istifadesine sunulmustur.

Dergimiz günümüz hengamesi içinde gözlerden kaçan ama hayatimizi derinden etkileyen, üzeri kapali kalmis, ciddi ve önemli, üstelik de ekmek ve su kadar ihtiyaç duyulan konulari günümüz insanina Islami bir soluk, bir nefes, bir derinlik, bir ölçü olarak yazmaya ve gündeme getirmeye devam edecektir. Yine de sonuç olarak “gayret bizden, tevfik Allah'tan” derken, bizleri okurlarimizin daha iyi degerlendirecegine inaniyor; nice ihlasli, gayretli, azimli yillari okurlarimizla birlikte bölüsebilmeyi Yüce Mevlâ'dan niyaz ediyoruz.

Selam ve dua ile…

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: